Zakup czy wynajem maszyn budowlanych?

przez | 5 marca 2022
Coraz więcej osób zakłada własne działalności, pragnąc samodzielnie tworzyć swą biznesową przyszłość. To dobra decyzja, ponieważ w obecnych czasach, aby stać się właścicielem firmy budowlanej, nie potrzeba tak naprawdę wiele. Należy udać się do urzędu, zgłosić działalność gospodarczą i możemy pozyskiwać pierwszych inwestorów. Jednak jeśli czasami mają miejsce poważniejsze zamówienia, lub przetargi publiczne, nie wystarczy „para rąk” do pracy.

podnośnik

Jedna koparka, (mimo szerokiego spektrum zastosowań) nie spowoduje, że firma błyskawicznie rozkwitnie – nieodzowne są większe inwestycje. W sytuacji gdy firma od niedawna istnieje na rynku, tudzież nie posiada jeszcze zgromadzonych środków, może starać się o dotacje do fotowoltaiki unijne, na niezbędny sprzęt budowlany. Wcześniej, należałoby powziąć decyzję, czy bardziej opłacalnym będzie kupno dalszych sprzętów czy może używanych. Nowe maszyny to szybsze tempo i komfort pracy. Decydując się na maszyny używane, będziemy w stanie zakupić sprzęt, na przykład dwu- trzyletni, którego cena będzie o wiele niższa.

Alternatywą dla kupna maszyn jest skorzystanie z usług firmy oferującej wypożyczenie sprzętu, na przykład takiej jak ta: źródło. Wypożyczalnie sprzętów ciężkich są coraz łatwiej dostępne i gwarantują coraz szerszą ofertę. Zaletą tej koncepcji jest nieduża ilość formalności (zazwyczaj należy przedstawić tylko dokumenty rejestracyjne firmy) oraz dostępność maszyny po podpisaniu umowy. Maszyny, np. podnośnik koszowy możemy wypożyczyć wraz z wykwalifikowaną obsługą operatorską, która jest w stanie wykonać w zasadzie każde zlecenie z wykorzystaniem podnośnika (np. wycinka i pielęgnacja drzew oraz zieleni wysokiej, mycie okien i elewacji, malowanie, prace związane z montażem lub demontażem różnego rodzaju konstrukcji i hal).
podnośnik koszowy

Wynajem podnośników zawierany jest bez limitu czasowego, (zależnie od potrzeb), a im jest on dłuższy, tym miesięczny koszt wynajmu jest niższy. Wypożyczalnia odpowiada również za usterki i naprawy maszyn, o ile, nie powstały z winy użytkownika – najemcy.