Jak stworzyć oryginalną stronę dla firmy budowlanej

przez | 24 marca 2022
Firmy budowlane, niezależnie czy mowa o tych zajmujących się remontami, stawiających budynki czy projektowaniem wnętrz, powinny posiadać fachową stronę internetową. Będzie ona stać się swoistą wizytówką. Klien oczekujący na pewno przyjrzy się temu, jak wygląda strona. Należy zlecić wykonanie strony profesjonalistom.

remont domu

Autor: Ohio Redevelopment Projects – ODSA
Źródło: http://www.flickr.com
Portal budowlany (więcej pod adresem http://eogniwa.pl/produkt/lancuch-klasa-100/), powinien odznaczać się ciekawym designem. Powinno się jednak pamiętać, że najlepiej sprawdzają się strony intuicyjne, w których użytkownik nie posiada problemów z wyszukaniem potrzebnej wiadomości. Także kolorystyka musi być wyważona, co budzi skojarzenia z elegancją. Klient wchodząca na portal budowlany danej firmy, oczekuje zapoznania się z pełną ofertą. Poza tym bardzo istotne jest zamieszczenie galerii zdjęć dotychczasowych prac. Klient przede wszystkim chce przejrzeć dotychczasowe projekty i przeczytać rekomendacje innych zamawiających. Portal budowlany jest kompletny jeżeli możemy odnaleźć na nim także porady na temat wnętrz, budownictwa oraz wszystkich innych powiązanych tematów. Idealnym przykładem jest strona firmy Artdesign. Czerń i biel nadaje jej charakteru i klasy, zaś intuicyjny panel ułatwia nam uzyskać potrzebne wiadomości.

nowo wybudowany dom

Autor: JDH Rosewater
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze stworzona strona internetowa, jest jedną z dróg do sukcesu. Powinna stać się wizytówką firmy i jej najlepszą reklamą. Należy pamiętać, że witryna powinna być po pierwsze intuicyjna, ponieważ klient szybko zniechęci się jeżeli nie będzie mógł dostać potrzebnych mu wiadomości. Na stronie muszą znajdować się wszelkie najpotrzebniejsze informacje, takie jak dane kontaktowe, dotychczasowe prace, wykaz kosztów i rekomendacje. Chociaż użytkownik oczekuje, że informacje te odnajdzie na stronie, warto pamiętać, że powinny być one odpowiednio uporządkowane, aby witryna nie miała zbyt wiele tekstu w tym samym miejscu.

Jeżeli strona zawiera reklamy, muszą być one widoczne, ale również nie mogę przeszkadzać w odbiorze. Reklamy niedopasowane do tematyki witryny także nie zrobią poprawnego wrażenia. Musimy mieć świadomość. kto stanie się naszym użytkownikiem naszej strony i postarać się, by wygląd był adekwatny. Zadowolony zamawiający to zagwarantowanie powrotu. Jeśli strona będzie funkcjonalna użytkownik powróci na nią, ponieważ będzie miał pewność, że dostanie tego, czego szuka.