Jakiego rodzaju plusy i minusy będzie miał zakup mieszkania od dewelopera i z rynku wtórnego.

przez | 8 lipca 2021
Zakup mieszkania to dla większości ludzi istotna życiowa decyzja. Duża część z nas takiego zakupu dokona jedynie raz w życiu, a jest również spora grupa osób, jacy nigdy przed taką decyzją nie staną. Osoby, jakie będą szukać dla siebie nowego mieszkania mają dwie możliwości do wyboru, a obie mają jakieś plusy i minusy. Pierwszy wyjściem będzie kupno lokalu używanego, cały czas pojawiają się oferty sprzedaży tego typu mieszkań. Ich niewątpliwym plusem jest fakt, że przeważnie będą one gotowe do zamieszkania od razu, z koniecznością zrobienia co najwyżej niewielkich remontów.

jakiego dewelopera wybrać

Autor: Ben McShea
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki temu odpadnie konieczność wykańczania mieszkania i kosztów z tym związanych. Niekiedy bez większego remontu się nie obejdzie, lecz to z kolei będzie rekompensować niska cena kupna. Za to do wad zakupu mieszkań z drugiej ręki zaliczyć można to, że jeżeli nie chce się robić kompletnego remontu, to skazanym się jest na to, co wcześniej ktoś wymyślił. Poza tym mieszkania używane często mogą mieć pewną ilość lat, więc to też należy mieć na uwadze podejmując decyzję.

Rynek nieruchomości Wrocław oferuje również drugi rodzaj mieszkań (sprawdź inwestycje Archicom Polska SA), czyli nowe, wprost od firmy deweloperskiej (polecam stronę). Propozycja mieszkań na rynku pierwotnym także jest całkiem spora, bo cały czas zaczynają się nowe inwestycje. Podobnie, jak używane mieszkania, zakup nowych mieszkań również ma sporo zalet. Mieszkanie, jakie się dostanie, przede wszystkim jest nowe, przez co wszystkie występujące podczas użytkowania usterki przez kilka lat

mieszkanie

Autor: Living Rooms London
Źródło: http://www.flickr.com

będą usuwane w ramach gwarancji.

Czasami w czasie budowy da się zmieniać układ mieszkania, więc można je dopasować do potrzeb i wykończyć dokładnie tak, jak się zaplanuje, bez patrzenia na to, co zrobili inni. Ponieważ ofert takich mieszkań (więcej w serwisie) jest dużo i deweloperzy we wrocławiu biją się o klientów dorzucając różne bonusy, to czasami da się wynegocjować miejsce na parkingu albo wysokie upusty. Zaletą mieszkań nowych będzie także możliwość wybrania lokalizacji, a nie bycia skazanym na to, co się pojawi w sprzedaży.