Stawiasz dom? Nie zapomnij o porządnym stropie i kominie.

przez | 8 lipca 2021
Każdy strop to poziomy element, który od jednej strony jest podłogą, a z drugiej sufitem. Bezpiecznie oraz porządnie zbudowany winien właściwie przenieść obciążenia na pionowe fragmenty budowli – ściany, czy kolumny. Nową technologią są w tej specjalności stropy Teriva.

Ich cechą jest obciążenie charakterystyczne równomiernie rozłożone ponad ciężar własny budynku. Stropy Teriva składają się z belek z dźwigarami kratowymi, betonowej wylewki, którą wytwarza się na budowie i pustaków stropowych. Stropy Teriva (więcej ) to nowoczesne oraz zweryfikowane rozwiązania dedykowane dla budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, jak i użyteczności publicznej – a więc dla wszystkich.

jadalnia

Autor: Optiflame
Źródło: Optiflame

Podczas budowy domu nie powinno również zabraknąć kominów, a to co w najwyższym stopniu jest niezbędne to systemy kominowe (więcej ). Krótko ujmując – systemy kominowe to złożone z wielu warstw kominy, które eksportują spaliny (http://wkg.pl/oferta/branze/ochrona-srodowiska/) z mieszkań na zewnątrz.

Jeśli po przeczytaniu tego artykułu w dalszym ciągu masz jakiekolwiek zagwozdki, to sprawdź dodatkowo to ważne opracowanie – są tam zbliżone informacje.

Te wyjścia przeznaczone są do współpracy z każdym typem paliwa: gazu, węgla, drewna, oleju opałowego a także pozostałymi. Systemy kominowe produkuje się ze stali szlachetnej a także kwasoodpornych ceramicznych rur. Z powodu wykorzystywania takowych materiałów możliwe jest odpowiednie utrzymanie temperatury w kanale spalinowym. Systemy kominowe to też bezpieczeństw i zapewnienie, że zostanie utrzymany właściwy ciąg spalinowy. Nowatorskie i fachowe metody pozwalają wykorzystać systemy kominowe praktycznie w każdym rodzaju budynków.

Systemy kominowe to oferta, którą oczywiście trzeba obudować, a najlepiej do tego nadają się pustaki kominowe (zobacz ). Są one stworzone z keramzytobetonu, co daje im wysoką ognioodporność, izolację akustyczną, a też są odporne na działanie temperatur i sprawdzają się w różnorodnych warunkach atmosferycznych. Pustaki kominowe są porządnym i trwałym materiałem, a z drugiej perspektywy lekkim, co udostępnia szybkie i łatwe wznoszenie przewodów wentylacyjnych. W skutek tego pustaki kominowe nie obciążają konstrukcji ścian i stropów, a co z tym się łączy są bezpieczne.